Dział obsługi klienta tel: 606 25 35 40

Bezpieczne zakupy w internecie

Bezpieczeństwo zakupów w internecie

  Jak bezpiecznie kupować w Internecie?

W świecie rzeczywistym jak i wirtualnym czyhają na nas oszuści i naciągacz, którzy tylko czekają na chwile nieuwagi, aby wzbogacić się naszym kosztem.

Po pierwsze utrudnij pracę hakerowi:

Ukryj dane dotyczące Twoich pieniędzy, np. dostęp do konta bankowego

Zabezpiecz komputer programem antywirusowym

Logując się na stronie Twojego banku nie korzystaj z kawiarenki internetowej

Jeśli dostałeś e-maila z adresem Twojego banku on-line z prośbą o ponowne podanie poufnych danych (np. numeru konta), nigdy nie odpowiadaj, zadzwoń lub udaj się osobiście

Oszuści internetowi znaleźli nowy sposób na zdobywanie informacji od użytkowników sieci. Używając spamu skłaniają konsumentów do podawania numeru ich kart kredytowych, numeru ubezpieczenia, etc. Nadawcy podszywają się pod firmy, dostawców usług internetowych, banki, z którymi ofiary rzeczywiście utrzymują kontakty. Nieświadomi konsumenci przekazują informacje, które pozwalają na ich okradzenie.

Dla zachowania bezpieczeństwa nigdy nie odpowiadaj na e-maile od osób, których nie znasz a ich treść wzbudza Twoje podejrzenia, unikaj także listów-łańcuszków. Rozpoczynając lub kontynuując taki łańcuszek łamiesz prawo. Twoja inwestycja przyniesie niewielki lub zerowy zysk.

Przesyłanie plików w sieci nie zawsze jest uczciwą transakcją. Niejednokrotnie dzięki łatwo dostępnemu programowi, mamy możliwość darmowej wymiany plików. Powinniśmy jednak zdawać sobie sprawę z istniejącego zagrożenia. Internauci podłączeni do wymiany plików mogą bezwiednie udostępniać zasoby, którymi tak naprawdę nie chcą się dzielić, lub ściągać programy autorskie chronione prawem lub wirusy.

Źródło:

"Dumnie wspierane przez WordPressa"

Sklep internetowy na platformie SKY-SHOP Sklep internetowy
Proszę czekać ...

Informacja

Zalogowano poprawnie