Dział obsługi klienta tel: 606 25 35 40

Historia sklepów internetowych

Historia sklepów internetowych

 

Pierwsze próby wykorzystania Internetu w ramach handlu miały miejsce w USA na początku lat 80’, ale prawdziwe ożywienie nastąpiło w roku, 1992 kiedy to rząd Stanów Zjednoczonych zgodził się na zniesienie zakazu komercyjnego wykorzystywania Internetu.

Pierwsze sklepy Internetowe nie przetrwały do naszych czasów. Oferowały one produkty bez możliwości składania zamówień za pomocą formularza czy „koszyka”. Jedyny kontakt, jaki miał miejsce między sprzedawcą a kupującym odbywał się za pośrednictwem telefonu.

Wymianę ofert umożliwiało założone konto mailowe, którego adres podawano w ogłoszeniach prasowych czy ulotkach.

Pierwsze typowe sklepy internetowe powstały w roku 1994.

W Polsce pierwszy sklep internetowy został uruchomiony na początku 1996 roku, przez warszawską firmę Terent, lecz szybko zakończył swoją działalność. Do dzisiejszego dnia działa jednak najdłużej prowadząca sprzedaż przez Internet księgarnia Nepo, która aktywnie działa w sieci od 1994 roku.

Przełomową datą dla handlu elektronicznego był rok 1997, kiedy to amerykańska firma Amazon.com zadebiutowała na giełdzie. Mogła już wtedy poszczycić się milionem klientów. Nie ulega wątpliwości, że z roku na rok sklepy internetowe zyskują coraz na popularności. Zapewne jednak nie wyprą detalicznych sprzedawców i nie zdominują rynku sprzedaży.

Wynika to ze specyfiki tego rodzaju zakupów, posiadania dostępu do Internetu oraz umiejętności poruszania się w wirtualnym świecie.

Źródło

„Dumnie wspierane przez WordPressa”

Sklep internetowy na platformie SKY-SHOP Sklep internetowy
Proszę czekać ...

Informacja

Zalogowano poprawnie